Rankingi Usług

Stand-upy, które musisz zobaczyć. Ranking TOP 10 w 2023 roku

Autor Edyta Jaworska
Edyta Jaworska24 października 20235 min
Stand-upy, które musisz zobaczyć. Ranking TOP 10 w 2023 roku

Stand-up, czyli komediowe występy jednego aktora przed publicznością, to obecnie jedna z najpopularniejszych form rozrywki. Coraz więcej osób w Polsce interesuje się tą formą komedii i chętnie ogląda programy z udziałem ulubionych komików. W artykule przedstawiamy subiektywny ranking najlepszych polskich stand-uperów oraz programów kabaretowych wartych obejrzenia w 2023 roku.

Najlepsi polscy stand-uperzy wg widzów

Polska scena stand-upowa rozwija się bardzo dynamicznie. Co roku pojawiają się nowi, utalentowani komicy, którzy zdobywają popularność dzięki udanym występom w telewizji i internecie. Oto lista najlepszych polskich stand-uperów, którzy w ostatnich latach podbili serca widzów:

Abelard Giza

Jeden z pionierów polskiego stand-upu. Znany z ciętego, czarnego humoru i dosadnych żartów. Występował m.in. w programach "Stand-up Club" i "Comedy Central Presents". Jego skecze i żarty z mównicy biją rekordy popularności w internecie.

Marcin Daniec

Kolejny weteran rodzimej sceny komediowej. Słynie z absurdalnego humoru i nieszablonowych gagów. Wielokrotnie nagradzany na festiwalach komediowych. Ma na koncie występy w telewizyjnych show jak "Sekcja PI" czy "Rozenek cudnie chudnie".

Anka Polkowska

Jedna z najpopularniejszych obecnie polskich stand-uperek. Znana z ciętego języka, dowcipu i bardzo osobistych występów. Można ją było oglądać m.in. w programach "Stand-up Club" i "Comedy Central Presents". Jej skecze osiągają milionowe wyświetlenia.

Najpopularniejsze programy kabaretowe

Poza solowymi występami stand-uperów, Polacy uwielbiają oglądać skecze kabaretowe w popularnych programach rozrywkowych. Oto zestawienie najchętniej oglądanych show z udziałem polskich kabaretów:

Kabaret Moralnego Niepokoju

Legendarny kabaret założony w 1966 r. Znany z ciętej satyry, parodii i absurdalnego humoru. Twórcy kultowych skeczy, m.in. o przygodach profesora Tutki. Od lat gości w programach TVP.

Kabaret Ani Mru Mru

Działający od 1992 r. żeński kabaret, bardzo popularny w latach 90. Autorki wielu pamiętnych skeczy, m.in. o Teresce z manicure. Gościły z programami w TVP i TVN.

Kabaret Neo-Nówka

Grupa założona w 1993 r. znana z ciętych tekstów, parodii i czarnego humoru. Występowali m.in. w "Szymon Majewski Show" i "Rozrywka z gwarancją". Mają w dorobku nagrody na festiwalach kabaretowych.

Najśmieszniejsze skecze i gagy

Oprócz całych programów kabaretowych, widzów bawią pojedyncze skecze i żarty sceniczne polskich komików. Oto zestawienie najzabawniejszych numerów:

Skecze Kabaretu Młodych Panów

Kultowe skecze grupy założonej w 1993 r., m.in. o Kelnerach czy Sejmiku Wiejskim. Ich skecze były prezentowane m.in. w "Szymon Majewski Show".

Gagi Marcina Dańca

Marcin Daniec słynie z absurdalnego humoru na scenie. Jego skecze o facecji, drodze przez piekło czy spotkaniu z Dalajlamą śmieszą miliony widzów.

Skecze Kabaretu Smile

Twórcy kultowych skeczy "Zielone skrzaty" i "Sejm kobiet". Ich numery były prezentowane w programach TVP jak "Szymon Majewski Show".

Najlepsi debiutanci i wschodzące gwiazdy

Stand-upy, które musisz zobaczyć. Ranking TOP 10 w 2023 roku

Polska scena stand-upowa ciągle się rozwija, co roku pojawiają się nowi utalentowani komicy. Oto obiecujący debiutanci i wschodzące gwiazdy rodzimej komedii:

Marta Żmuda Trzebiatowska

Młoda stand-uperka wyróżniająca się inteligentnym, ciętym humorem. Brała udział m.in. w Show Jakuba Żulczyka. Ma na koncie nagrodę na Festiwalu Stand-Upów w Opolu.

Kacper Ruciński

Wszechstronny komik - stand-uper, autor tekstów i aktor. Znany z występów w programach "Stand-up Club" i "Comedy Central News". Zdobywca nagród na festiwalach komediowych.

Adrian Żmudziński

Młody, utalentowany stand-uper. Znany z czarnego humoru i sarkazmu. Laureat nagrody publiczności na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Najlepsze programy zagranicznych stand-uperów

Polscy widzowie chętnie oglądają również programy z udziałem zagranicznych stand-uperów. Oto lista godnych polecenia show:

Kevin Hart

Amerykański komik, jeden z najpopularniejszych stand-uperów na świecie. Polecamy jego programy "Laugh at My Pain", "Let Me Explain" i "What Now?".

Jimmy Carr

Brytyjski stand-up znany z czarnego humoru i sarkazmu. Godne obejrzenia programy to "Telling Jokes" i "The Best of Ultimate Gold Greatest Hits".

Ricky Gervais

Kultowy brytyjski komik, twórca "The Office". Polecane programy: "Animals", "Humanity" i "SuperNature".

Polskie festiwale komediowe

Fani stand-upu mogą na żywo zobaczyć występy ulubionych komików na polskich festiwalach komediowych. Najpopularniejsze z nich to:

Festiwal Kabaretu Koszalin

Najstarszy festiwal komediowy w Polsce, odbywający się od 1993 r. Gości największe gwiazdy polskiego kabaretu.

Lubuskie Lato Kabaretowe

Cykl przeglądów kabaretowych organizowany od 2004 r. w amfiteatrze w Zielonej Górze.

Kabaretowy Klub Dwójki

Telewizyjny festiwal kabaretowy organizowany przez TVP2 od 1999 r. Nagradzane są na nim najlepsze skecze i programy.

Podsumowanie

Stand-up przeżywa w Polsce prawdziwy rozkwit. Coraz więcej osób chętnie spędza wolny czas, oglądając występy utalentowanych polskich komików. Z roku na rok przybywa znakomitych stand-uperów, a także ciekawych programów kabaretowych. Mamy nadzieję, że nasz subiektywny przegląd najlepszych twórców i show pomoże Czytelnikom wybrać te wartościowe i godne polecenia. Śmiech to zdrowie!

Najczęstsze pytania

Programy z udziałem polskich komików są emitowane w telewizji (m.in. TVN, Polsat, TVP) oraz dostępne w serwisach VOD i na platformach streamingowych (np. Netflix, YouTube). Warto śledzić terminy występów na żywo w klubach i teatrach.

Trudno jednoznacznie wskazać najlepszego komika. W rankingach widzów często pojawiają się Abelard Giza, Marcin Daniec, Anka Polkowska. Warto samemu obejrzeć ich programy i wyrobić własną opinię.

Największe festiwale kabaretowe to Festiwal w Koszalinie, Lubuskie Lato Kabaretowe oraz Kabaretowy Klub Dwójki. Odbywają się również mniejsze przeglądy w wielu polskich miastach.

Do najpopularniejszych zagranicznych komików należą Kevin Hart, Jimmy Carr i Ricky Gervais. Wszystkie ich programy gwarantują świetną zabawę.

Skecze i numery kabaretowe można znaleźć w programach TV (np. Kabaretowy Klub Dwójki), na platformach streamingowych oraz w serwisie YouTube.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Ranking Paneli Słonecznych Exe Solar 2023
  2. Butelki dla nich - Najlepsze produkty warte uwagi
  3. Wybór krzesełka do karmienia: Jakie zapewni wygodę podczas posiłków?
  4. Ranking fotelików samochodowych 15-36 kg z isofixem w 2024 roku - TOP 8
  5. Wybierz najlepszy żel pod prysznic: przyjemność codziennej pielęgnacji
Autor Edyta Jaworska
Edyta Jaworska

Cześć! Jestem Edyta Jaworska specjalizującą się w tworzeniu rankingów firm, produktów i usług. Dzielę się cennymi recenzjami, poradami i rankingami, aby pomóc użytkownikom dokonywać świadomych wyborów. Odkrywajcie ze mną najlepsze oferty i miejsca!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły