Stiga 384 - najlepszy traktor do odśnieżania - mocny, niezawodny pług

Tekst

Traktorek Stiga 384 to doskonały wybór do prac wokół domu i ogrodu. Sprawdzi się zarówno przy koszeniu trawników, jak i odśnieżaniu alejek. Jaki silnik? Jaka pojemność zbiornika paliwa? Ile waży maszyna? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej w naszej recenzji traktorka Stiga 384. Zapraszamy!

Zalety:

  • arrowduża moc
  • arrowzwrotność
  • arrowwytrzymałość
  • arrowkomfort

Wady:

  • arrowcena
  • arrowbrak tempomatu

Najlepsze parametry i wyposażenie traktorka Stiga 384

Traktorek Stiga 384 wyróżnia się doskonałymi parametrami technicznymi. Napędzany jest czterosuwowym silnikiem benzynowym o pojemności 432 cm3 i mocy 12 KM. Taki silnik zapewnia wystarczającą moc nawet przy odśnieżaniu dużych powierzchni.

Bak paliwa mieści aż 15 litrów, co pozwala na długą pracę bez tankowania. Prędkość jazdy wynosi do 8 km/h do przodu i do tyłu. Szerokość robocza w trybie koszenia to 118 cm.

Traktorek wyposażony jest w komfortowe, amortyzowane siedzenie oraz system Easy Steer ułatwiający skręcanie. Konstrukcja jest bardzo trwała i niezawodna. Stiga 384 sprawdzi się tak przy koszeniu trawnika, jak i odśnieżaniu.

Łatwa obsługa i intuicyjne sterowanie

Sterowanie traktorkiem Stiga 384 jest proste i intuicyjne. Wszystkie niezbędne elementy obsługowe znajdują się w zasięgu ręki. Dostępna jest dźwignia gazu, hamulec nożny oraz manetki zmiany biegów.

Na desce rozdzielczej zamontowano prosty w obsłudze wyświetlacz, który informuje o wybranym biegu, poziomie paliwa oraz dostępnych funkcjach dodatkowych. W zestawie znajduje się także instrukcja obsługi w języku polskim.

Niezawodność i trwałość konstrukcji

Traktorek Stiga 384 charakteryzuje się solidną, wytrzymałą konstrukcją. Wykonany jest ze stali ocynkowanej ogniowo, co zapewnia ochronę przed korozją. Elementy narażone na większe obciążenia wykonane są ze stali o podwyższonej wytrzymałości.

Traktorek posiada też duże koła jezdne o średnicy 15 cali, które dobrze radzą sobie w trudnym terenie. Amortyzowana oś przednia oraz fotel operatora tłumią wstrząsy, co zapewnia komfortową jazdę.

  • Solidna, odporna na korozję konstrukcja ze stali
  • Duże koła jezdne 15" ułatwiające pracę w trudnym terenie
  • Amortyzacja osi przedniej i fotela operatora

Mocne odśnieżanie nawet dużych powierzchni

Traktorek Stiga 384 wraz z doczepianym pługiem sprawdzi się idealnie do odśnieżania podjazdów i chodników wokół domu lub firmy. 432-centymetrowy silnik o mocy 12 KM dostarcza wystarczającą siłę pociągową, aby pług mógł bezproblemowo spychać śnieg.

Pług ma szerokość roboczą 105 cm i skutecznie oczyszcza drogę traktorowi. Możliwa jest regulacja kąta pracy pługa aby dostosować go do odśnieżanej nawierzchni.

Wraz z pługiem można bez problemu odśnieżyć nawet dużą powierzchnię, na którą do tej pory poświęcałeś wiele czasu z łopatą

Amortyzacja fotela zapewnia komfort pracy

Fotele w nowoczesnych traktorkach wyposażone są w amortyzację, która tłumi drgania powstające podczas jazdy po nierównym terenie. Zapewnia to operatorowi większy komfort i mniejsze zmęczenie podczas wielogodzinnej pracy.

Amortyzowany fotel w traktorku Stiga 384 składa się z dwóch sprężyn śrubowych oraz gumowych poduszek tłumiących wstrząsy. Taka konstrukcja dobrze izoluje operatora przed drganiami maszyny.

Wysoka zwrotność i precyzyjne prowadzenie

Traktorek Stiga 384 zapewnia bardzo dobrą zwrotność oraz precyzję prowadzenia. Minimalny promień skrętu wynosi zaledwie 80 cm, co pozwala na swobodne manewrowanie nawet na niewielkiej powierzchni.

Układ kierowniczy ze wspomaganiem Easy Steer znacząco ułatwia wykonywania skrętów kierownicą. Koła jezdne są szeroko rozstawione i dobrze trzymają się podłoża. Prowadzenie traktorka jest intuicyjne i bezpieczne.

Podsumowanie - czy warto kupić?

Traktorek ogrodowy Stiga 384 z pewnością warto kupić, jeśli szukasz maszyny do prac wokół domu i działki. Dzięki mocnemu silnikowi i szerokiemu wyposażeniu sprawdzi się zarówno do koszenia trawników, jak i odśnieżania podjazdów oraz chodników.

Zdecydowanie polecam ten model osobom posiadającym większe działki, które regularnie wymagają koszenia oraz odśnieżania. Solidna konstrukcja traktorka i intuicyjne sterowanie sprawia, że jego obsługa nie nastręcza problemów nawet mniej doświadczonym użytkownikom.

Jeśli rozważasz zakup traktorka Stiga 384, polecam skorzystać z oferty przedstawionej w naszym rankingu. Znajdziesz tam najlepsze ceny oraz profesjonalne wsparcie przy zakupie i późniejszej eksploatacji maszyny.

Najczęstsze pytania

Zużycie paliwa przez traktorek Stiga 384 zależy od wykonywanej pracy. Przy koszeniu trawnika wynosi około 3-4 litrów benzyny na godzinę. Wzrasta przy odśnieżaniu do około 6 litrów na godzinę. 15-litrowy bak paliwa wystarcza więc na około 2,5-5 godzin pracy.

Traktorek Stiga 384 wyposażony jest w czterosuwowy silnik benzynowy o pojemności 432 cm3, co odpowiada 0,432 litra. Silnik ma moc maksymalną 12 KM.

W standardowym zestawie ze Stigą 384 znajduje się pług do odśnieżania o szerokości roboczej 105 cm. Jest to optymalna szerokość pozwalająca na sprawne odśnieżanie większości podjazdów i chodników wokół domu.

Traktorek Stiga 384 charakteryzuje się doskonałą zwrotnością. Minimalny promień skrętu wynosi zaledwie 80 cm. Pozwala to na wygodne manewrowanie nawet na niewielkiej przestrzeni, np. podczas nawrotów przy koszeniu trawnika.

Traktorek Stiga 384 doskonale sprawdza się podczas koszenia trawników na terenach pochyłych i pagórkowatych. Dzięki nisko położonemu środkowi ciężkości, szerokim oponom oraz automatycznej blokadzie mechanizmu różnicowego bez problemu pokonuje wzniesienia o nachyleniu do 10 stopni.

Autor Edyta Jaworska
Edyta Jaworska

Cześć! Jestem Edyta Jaworska specjalizującą się w tworzeniu rankingów firm, produktów i usług. Dzielę się cennymi recenzjami, poradami i rankingami, aby pomóc użytkownikom dokonywać świadomych wyborów. Odkrywajcie ze mną najlepsze oferty i miejsca!

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane recenzje

Traktor ogrodowy Husqvarna TC 138- opinie i recenzje użytkowników

Traktor ogrodowy Husqvarna TC 138- opinie i recenzje użytkowników

Traktor ogrodowy Husqvarna TC 138 to solidny i niezawodny sprzęt do koszenia trawników, który sprawdzi się zarówno przy mniejszych, przydomowych trawnikach jak i większych powierzchniach zielonych. Jaka moc silnika? Jak szeroko i nisko można kosić? Do czego jeszcze może służyć oprócz koszenia trawy? Odpowiedzi na te i inne pytania wraz ze szczegółową analizą wszystkich zalet i wad modelu Husqvarna TC 138 znajdziesz w naszym ranking.

Kosiarka OM 92/16 K H - nasza opinia i recenzja

Kosiarka OM 92/16 K H - nasza opinia i recenzja

Kosiarka OM 92/16 K H to świetny wybór dla właścicieli trawników o powierzchni do 4000 m2. Silnik o mocy 16 KM, szerokość koszenia 92 cm i bogate wyposażenie sprawiają, że praca jest szybka i komfortowa. Jakie parametry są dla Ciebie najważniejsze? Przeczytaj naszą opinię na temat tego modelu. Zachęcamy do lektury recenzji, aby przekonać się, czy OM 92/16 K H jest kosiarką dla Ciebie.

AL-KO T15-93.3 HD-A Comfort Pro 2024

AL-KO T15-93.3 HD-A Comfort Pro 2024

Nowy model AL-KO T15-93.3 HD-A Comfort Pro to doskonały wybór dla właścicieli dużych posesji. Jest to wszechstronny traktor z bezbłędnie działającym silnikiem który przekłada się na doskonałą pracę, szybkie i skuteczne koszenie bez konieczności dużego wysiłku. Czy ten nowoczesny i zaawansowany model maszyny pozwoli poradzić sobie a trawnikiem, zapewniając wysoki komfort jazdy? Wszystkie informacje zawiera nasza recenzja nowego kampera AL KO. Zachęcamy do przeczytania naszej opinii!

Traktor ogrodowy Hecht 5169 - sprawdź opinie i recenzje tego modelu w 2024

Traktor ogrodowy Hecht 5169 - sprawdź opinie i recenzje tego modelu w 2024

Traktor ogrodowy Hecht 5169 to funkcjonalny sprzęt do pielęgnacji trawników. Sprawdź, czy model ten spełni Twoje oczekiwania. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi opiniami na temat tego traktora poniżej.