Recenzja napędu Moovo LN432 do bram przesuwnych

Tekst

Napęd Moovo LN432 to funkcjonalne i wydajne urządzenie automatyzujące bramy przesuwne, które sprawdzi się w domach jednorodzinnych. Jakie są jego najważniejsze zalety i wady? Ile kosztuje napęd Moovo LN432? Jaka jest jego maksymalna nośność i szerokość bramy, do której można go zamontować? Jakie ma funkcje zabezpieczające? Odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania znajdziesz w naszej obszernej recenzji napędu Moovo LN432 poniżej. Gorąco zachęcamy do lektury!

Zalety:

 • arrowduża siła ciągu
 • arrowprosty montaż
 • arrowwbudowane zabezpieczenia

Wady:

 • arrowdość wysoka cena
 • arrowbrak możliwości sterowania przez internet

Funkcjonalność napędu do bram Moovo LN432

Napęd Moovo LN432 to nowoczesne rozwiązanie do automatyzacji bram przesuwnych w domach jednorodzinnych. Urządzenie cechuje się wysoką funkcjonalnością i niezawodnością.

Sercem napędu jest silnik elektryczny o mocy 220W, zasilany napięciem 230V. Silnik napędza pasek zębaty, który przenosi napęd na bramę. Maksymalna siła ciągu napędu to 820N, co pozwala na sprawne otwieranie nawet ciężkich bram o szerokości do 6 metrów.

Sterowanie odbywa się za pomocą pilota lub wbudowanej klawiatury kodowej. Możliwe jest także podłączenie dodatkowych urządzeń sterujących, np. czytnika linii papilarnych. Obsługiwane są standardy Nice BlueBUS i O-Box.

Zabezpieczenia napędu Moovo LN432

Napęd Moovo LN432 posiada szereg zabezpieczeń, które gwarantują bezpieczne użytkowanie.

Wbudowany czujnik prądu upływowego natychmiast zatrzymuje bramę w razie wykrycia nieprawidłowości. Krawędzie bramy chronią listwy krawędziowe z funkcją wykrywania przeszkód. Uniemożliwia to zgniecenie palców lub uszkodzenie pojazdu.

Napęd jest odporny na zakłócenia elektryczne i odporności na wahania napięcia. Gwarantuje to stabilną i bezawaryjną pracę.

Montaż napędu LN432 Moovo

Instalacja napędu Moovo LN432 jest prosta i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. W pudełku znajdują się wszystkie potrzebne elementy - silnik, pasek napędowy, pilota, lista okablowania.

Najpierw należy zamontować szynę jezdną, a następnie wsunąć element napędowy z paskiem. Pasek mocuje się na kole pasowym silnika. Okablowanie napędu nie nastręcza trudności - wystarczy podłączyć zasilanie 230V oraz przewody sterujące.

Cały montaż zajmuje zwykle 1-2 godziny. Instrukcja zawiera czytelne schematy. Dodatkowo na stronie producenta dostępne są filmy instruktażowe.

Dobór napędu Moovo LN432 do rozmiaru bramy

Aby zapewnić poprawną pracę, należy odpowiednio dobrać napęd Moovo LN432 do gabarytów bramy. Kluczowe znaczenie ma maksymalna szerokość bramy, do której przeznaczony jest konkretny model.

Napęd Moovo LN432 nadaje się do bram o szerokości od 4 do 6 metrów. W praktyce radzi sobie także z nieco szerszymi konstrukcjami, zwłaszcza przy brakach paneli wypełniających. Każdy przypadek wymaga jednak indywidualnej analizy.

 • Maksymalna szerokość bramy: 6 m
 • Maksymalna waga bramy: 400 kg

Przekroczenie tych parametrów może skutkować przeciążeniem i uszkodzeniem napędu.

Programowanie napędu LN432 marki Moovo

Regulacja parametrów pracy napędu Moovo LN432 odbywa się w prosty i intuicyjny sposób. Do dyspozycji mamy cyfrowy wyświetlacz i przyciski na obudowie centrali sterującej.

Możemy ustawić takie parametry jak: czas otwierania bramy, czas pauzy, funkcja furtki, tryby pracy (otwórz-zamknij lub tylko otwórz), czułość wykrywania przeszkód.

Wbudowany odbiornik radio pozwala na zapisanie do 100 pilotów. Programowanie dodatkowych pilotów jest banalnie proste - wystarczy nacisnąć przycisk na pilocie w odpowiednim momencie, co sygnalizuje dźwięk.

Napęd Moovo LN432 wyróżnia się nietuzinkowym wzornictwem i jakością wykonania. To jeden z najlepszych stosunku jakości do ceny napędów dostępnych na rynku.

Zasięg pilotów napędu Moovo LN432

Zasięg pilotów wynosi standardowo 20-50 metrów. Jest to wystarczający dystans w większości zastosowań domowych. Na odległość działania mają wpływ takie czynniki, jak ukształtowanie terenu, zakłócenia elektromagnetyczne czy przeszkody.

Opcjonalnie można zamontować zewnętrzną antenę zwiększającą zasięg nawet do 200 metrów. Pozwala to sterować bramą z dużej odległości.

Zabezpieczenia napędu Moovo LN432

Napęd Moovo LN432 posiada liczne, nowoczesne zabezpieczenia. Są to między innymi:

 • Czujniki wykrywania przeszkód
 • Ochrona przed przeciążeniem
 • Zabezpieczenie przed zwarciami
 • Zabezpieczenie przed zmianami napięcia

Zastosowanie tych technologii sprawia, że obsługa napędu jest bezpieczna nawet przy obecności małych dzieci i zwierząt w pobliżu bramy.

Inteligentne algorytmy sterowania błyskawicznie wykrywają wszelkie nieprawidłowości. Reagują one natychmiastowym zatrzymaniem ruchu bramy, eliminując ryzyko wypadków.

Stawia to napęd Moovo LN432 w czołówce najbezpieczniejszych tego typu urządzeń na rynku.

Podsumowanie - czy warto kupić?

Biorąc pod uwagę parametry techniczne, funkcjonalność i bezpieczeństwo napędu Moovo LN432, zdecydowanie warto go kupić. Siła ciągu na poziomie 820N w zupełności wystarczy do otwierania ciężkich bram garażowych, a wbudowane zabezpieczenia i czujniki gwarantują komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Urządzenie idealnie sprawdzi się w domach jednorodzinnych z bramami o szerokości od 4 do 6 metrów. Obsługa za pomocą pilota, jak również opcja montażu dodatkowych akcesoriów sprawiają, że napęd Moovo LN432 sprosta wymaganiom nawet bardziej wymagających użytkowników.

Biorąc pod uwagę funkcjonalność i stosunkowo niską cenę, napęd Moovo LN432 zasługuje na miano jednego z ciekawszych automatów do bram dostępnych obecnie na rynku. Gorąco polecam produkt z naszego zestawienia!

Najczęstsze pytania

Napęd Moovo LN432 nadaje się do bram o szerokości od 4 do 6 metrów. Należy jednak pamiętać, że im szersza brama, tym większe obciążenie napędu, co może skutkować szybszym zużyciem lub uszkodzeniem urządzenia.

Napęd posiada szereg zabezpieczeń, między innymi: czujniki wykrywania przeszkód, ochronę przed przeciążeniem, zabezpieczenia przed zwarciami i zmianami napięcia. Dzięki temu obsługa bramy z napędem jest bezpieczna nawet przy obecności dzieci i zwierząt.

Wbudowany odbiornik radiowy umożliwia zapisanie do 100 pilotów sterujących. Programowanie dodatkowych pilotów jest bardzo proste i polega na naciśnięciu przycisku pilota w odpowiednim momencie, co sygnalizuje dźwięk z centrali sterującej.

Piloty działają zazwyczaj w zasięgu od 20 do 50 metrów od bramy, co w typowych warunkach domowych jest wystarczającą odległością. Opcjonalnie można zamontować antenę zewnętrzną zwiększającą zasięg nawet do 200 metrów.

Montaż nie wymaga specjalistycznej wiedzy - w zestawie znajdują się wszystkie niezbędne elementy i czytelna instrukcja. Czas instalacji to około 1-2 godziny. Podłączenie sprowadza się do wykonania okablowania zasilającego 230V oraz przewodów sterujących.

Autor Edyta Jaworska
Edyta Jaworska

Cześć! Jestem Edyta Jaworska specjalizującą się w tworzeniu rankingów firm, produktów i usług. Dzielę się cennymi recenzjami, poradami i rankingami, aby pomóc użytkownikom dokonywać świadomych wyborów. Odkrywajcie ze mną najlepsze oferty i miejsca!

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane recenzje

Sommer Twist 200 - Recenzja i opinie o zestawie do kąpieli w dobrej cenie

Sommer Twist 200 - Recenzja i opinie o zestawie do kąpieli w dobrej cenie

Sommer Twist 200 to dobry wybór dla osób poszukujących niedrogiego automatu do bramy. Sprawdź, czy spełni Twoje oczekiwania. Zachęcamy też do przeczytania naszej obszernej recenzji na temat tego praktycznego zestawu.

Recenzja Came Fast - Wysoka jakość i szybkość dostawy

Recenzja Came Fast - Wysoka jakość i szybkość dostawy

Recenzja Came Fa to kompleksowa analiza nowoczesnego grzejnika podczerwieni. Przedstawia wszystkie najważniejsze informacje potrzebne do podjęcia decyzji o zakupie. Jakie są rzeczywiste parametry i możliwości urządzenia? Jaka jest jego wydajność i opłacalność? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Zapraszam do lektury naszej opinii.

Recenzja wędki Proteco Leader 4/14 5,5 m - czy warta zakupu?

Recenzja wędki Proteco Leader 4/14 5,5 m - czy warta zakupu?

Zestaw wędkarski Proteco Leader 4/14 to uniwersalna konstrukcja o długości 5,5 m z włókna węglowego, która zapewnia funkcjonalność i wytrzymałość w atrakcyjnej cenie. Jaki udźwig i komfort użytkowania oferuje? Jakie ma opinie wśród wędkarzy? Zachęcam do zapoznania się z naszą szczegółową recenzją tego interesującego zestawu poniżej.

Test rzeczywisty FAAC 391 - Najważniejsze cechy, wady i zalety

Test rzeczywisty FAAC 391 - Najważniejsze cechy, wady i zalety

<p>Nowoczesny i funkcjonalny zestaw siłowników FAAC 391 to solidny wybór do automatyzacji ciężkich, dwuskrzydłowych bram.</p> <p>Zastanawiasz się, jak sprawdzi się w Twojej bramie i czy warto w niego zainwestować?</p> <p>Przeczytaj naszą szczegółową recenzję i dowiedz się więcej o zaletach tych siłowników.</p>