Recenzja Logitech ERGO M575 bezprzewodowa mysz ergonomiczna dla prawej ręki

Tekst

Logitech ERGO M575 to bezprzewodowa mysz ergonomiczna z trackballem, która zapewnia wygodę i precyzję obsługi. Manipulator kulkowy odciąża nadgarstek i pozwala sterować kursorem bez zbędnych ruchów ręki. Czy mysz bezprzewodowa z powodzeniem zastąpi tradycyjną? Jak obsługuje się kulka zamiast rolki? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszej recenzji modelu Logitech ERGO M575. Zachęcamy do lektury!

Zalety:

  • arrowergonomiczna
  • arrowbezprzewodowa
  • arrowcicha praca
  • arrowdwuletnia bateria

Wady:

  • arrowtylko dla prawej ręki
  • arrowbrak podświetlenia

Ergonomia i komfort użytkowania myszy Logitech ERGO M575

Mysz Logitech ERGO M575 została zaprojektowana z myślą o ergonomii i komforcie użytkowania. Jej kształt idealnie dopasowuje się do dłoni, a specjalny uchwyt pozwala na wygodne trzymanie myszy. Manipulator kulkowy nie wymaga ruchu całej ręki, dzięki czemu nadgarstek i ramię są odciążone.

Mysz posiada wyprofilowany kształt dostosowany do naturalnego ułożenia dłoni. Przyciski są wygodnie rozmieszczone pod kciukiem i palcami. Można je wcisnąć bez zbędnego napięcia mięśni.

Rozmiar i mobilność

Logitech ERGO M575 jest niewielki i poręczny, co pozwala na dopasowanie go nawet na niewielkim blacie. Idealnie sprawdzi się zarówno w domu, jak i w biurze.

Mysz można swobodnie przenosić między stanowiskami pracy, ponieważ łączy się bezprzewodowo z komputerem za pomocą nadajnika USB.

Łączność bezprzewodowa 2,4 GHz

Logitech ERGO M575 łączy się z komputerem za pomocą bezprzewodowej transmisji 2,4 GHz. Daje to stabilną pracę bez opóźnień i przerw w komunikacji do 10 metrów od odbiornika USB.

Mysz jest kompatybilna z systemami Windows, macOS, Linux, Chrome OS. Można ją dodatkowo sparować nawet z trzema urządzeniami naraz i przełączać między nimi za pomocą przełącznika.

Technologia łączności myszy Logitech zapewnia płynne sterowanie kursorem nawet z większej odległości, bez zacinania się i opóźnień.

Czas pracy baterii nawet 24 miesiące

Mysz Logitech ERGO M575 jest zasilana jedną baterią AA. Jej żywotność wynosi nawet 24 miesiące pracy, co oznacza bardzo rzadką konieczność wymiany baterii.

Niski pobór mocy sprawia, że mysz działa bardzo długo na jednej baterii. Urządzenie automatycznie przechodzi w tryb uśpienia, gdy nie jest używane.

Alert o niskim stanie baterii

Mysz informuje o niskim poziomie naładowania baterii, dzięki czemu jest czas na jej wymianę. Pozwala to uniknąć nagłego rozładowania w trakcie pracy.

Wymiana baterii jest bardzo łatwa - wystarczy zdjąć pokrywę komory i wymienić baterię bez użycia dodatkowych narzędzi.

Cicha praca kliknięcie myszy

Logitech ERGO M575 pracuje praktycznie bezgłośnie, dzięki czemu nie przeszkadza i nie rozprasza w pracy czy nauce. Kliknięcie przycisku jest porównywalne z dotknięciem ekranu smartfona - bardzo delikatne.

Ciche przełączniki zastosowane w myszy generują dźwięk poniżej progu słyszalności człowieka. Daje to komfort pracy w ciszy i skupieniu.

Technologia Easy-Switch

Mysz Logitech ERGO M575 wyposażono w technologię Easy-Switch. Umożliwia ona szybkie przełączanie sterowania pomiędzy trzema sparowanymi urządzeniami - wystarczy nacisnąć przycisk na spodzie obudowy myszy.

Dzięki Easy-Switch można używać jednej myszy do obsługi komputera stacjonarnego, laptopa i tabletu bez rozłączania połączenia za każdym razem.

Zakres działania do 10 metrów

Mysz działa w promieniu 10 metrów od odbiornika USB, co daje sporą swobodę ruchu przy biurku. Nie ma potrzeby trzymania urządzenia blisko komputera.

Bezprzewodowa transmisja 2,4 GHz gwarantuje stabilne połączenie bez zakłóceń i przerw w pracy. Mysz Logitech ERGO M575 można używać zarówno w domu, jak i w biurze.

Podsumowanie - czy warto kupić?

Podsumowując powyższe informacje na temat myszy Logitech ERGO M575 - myślę, że zdecydowanie jest to urządzenie warte polecenia. Przede wszystkim - jej konstrukcja i ergonomia stanowią istotny plus przy długotrwałej pracy z komputerem. Mysz pomaga zachować wygodną pozycję dłoni i przedramienia, co ma duże znaczenie dla naszego zdrowia.

Ponadto Logitech ERGO M575 prezentuje sobą szereg przydatnych i nowoczesnych technologii, takich jak połączenie 2,4 GHz, obsługa kilku urządzeń, informacje o stanie baterii czy praktycznie bezgłośna praca. To bardzo funkcjonalne i uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w domu, jak i w biurze. Świetnym rozwiązaniem dla osób pracujących na co dzień z komputerem.

Podsumowując - mysz Logitech ERGO M575 to bardzo dobry wybór i rekomendowałbym ten zakup. W naszym rankingu znajduje się kilka modeli w podobnej cenie, więc zachęcam do zapoznania się z ofertą i wybrania myszy najlepiej dopasowanej do potrzeb.

Najczęstsze pytania

Mysz Logitech ERGO M575 ma maksymalną rozdzielczość równą 2000 dpi. Jest to standardowe ustawienie dla tego typu myszy, które zapewnia precyzyjne sterowanie kursorem.

Niestety mysz ERGO M575 nie jest przeznaczona do parowania z urządzeniami mobilnymi takimi jak laptopy, tablety czy telefony. Możliwe jest natomiast podłączenie jej do 3 komputerów stacjonarnych lub laptopów za pomocą technologii Easy-Switch.

Według specyfikacji mysz Logitech ERGO M575 jest w stanie pracować nawet przez 24 miesiące na jednej baterii AA. Oznacza to, że baterię trzeba wymieniać średnio raz na 2 lata.

Niestety Logitech ERGO M575 jest myszą zaprojektowaną z myślą o osobach praworęcznych. Nie posiada funkcji umożliwiających konfigurację przycisków i manipulatora kulkowego dla leworęcznych użytkowników.

Nie, manipulator kulkowy (trackball) w myszy Logitech ERGO M575 jest na stałe zintegrowany z obudową i nie ma możliwości jego wymiany. Cała konstrukcja myszy jest zaprojektowana w sposób uniemożliwiający szybką wymianę któregokolwiek z elementów.

Autor Edyta Jaworska
Edyta Jaworska

Cześć! Jestem Edyta Jaworska specjalizującą się w tworzeniu rankingów firm, produktów i usług. Dzielę się cennymi recenzjami, poradami i rankingami, aby pomóc użytkownikom dokonywać świadomych wyborów. Odkrywajcie ze mną najlepsze oferty i miejsca!

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane recenzje

Trust Verro Ergo bezprzewodowa, ciche kliknięcia, czarny (23507)

Trust Verro Ergo bezprzewodowa, ciche kliknięcia, czarny (23507)

Trust Verro Ergo to ergonomiczna mysz zaprojektowana z myślą o wygodzie użytkownika. Jej wyjątkowy kształt chroni nadgarstek nawet podczas wielogodzinnej pracy. Czy mysz spełni Twoje oczekiwania? Jaka jest jej funkcjonalność i niezawodność? Przeczytaj naszą opinię, by poznać wszystkie zalety i wady tego produktu.

Recenzja Yenkee Pionowej myszy ergonomicznej bezprzewodowej ErgoGrip YMS 5020

Recenzja Yenkee Pionowej myszy ergonomicznej bezprzewodowej ErgoGrip YMS 5020

Recenzja Yenkee Pionowej myszy ergonomicznej bezprzewodowej ErgoGrip YMS 5020 to lektura obowiązkowa dla każdego, kto myśli o zakupie tego produktu. Przedstawiamy jej najważniejsze zalety i wady. Odpowiadamy też na najczęstsze pytania potencjalnych nabywców. Zachęcamy do zapoznania się z naszą recenzją. Pomoże podjąć świadomą decyzję o zakupie.

Mysz ergonomiczna Kensington Pro Fit z podwójnym łączem bezprzewodowym - recenzja

Mysz ergonomiczna Kensington Pro Fit z podwójnym łączem bezprzewodowym - recenzja

Mysz Kensington Pro Fit Ergo to ergonomiczna mysz bezprzewodowa, która zapewnia komfortowe warunki pracy. Jej atuty to wygodny kształt, precyzyjny sensor i długi czas działania na baterii. Czy interesuje Cię wygodna mysz do pracy lub zastosowań domowych? Jakie funkcje są dla Ciebie najważniejsze przy wyborze nowej myszy? Przeczytaj naszą recenzję myszy Kensington i dowiedz się, czy jest ona odpowiednia dla Ciebie.