Oleo-Mac GV 53 Allroad - spalinowa kosa 4-suwowa z napędem na koła. Nasza recenzja i opinie

Tekst

Oleo-Mac GV 53 Allroad to solidna i niezawodna kosiarka spalinowa z napędem na 4 koła. Sprawdzi się zarówno na dużych, jak i małych trawnikach. Zastanawiasz się jakie ma parametry i funkcje? Jakie jest wyposażenie i wygoda obsługi? Zachęcamy do zapoznania się z naszą szczegółową recenzją i opiniami na temat tego modelu kosiarki Oleo-Mac.

Zalety:

  • arrowmocny silnik
  • arrownapęd 4x4
  • arrowniski poziom hałasu
  • arrowbogate wyposażenie
  • arrowwygodna obsługa

Wady:

  • arrowwysoka cena
  • arrowciężka konstrukcja

Budowa i parametry Oleo-Mac GV 53 Allroad

Kosiarka Oleo-Mac GV 53 Allroad to model spalinowy z napędem na koła. Charakteryzuje się solidną, wytrzymałą konstrukcją ze stali malowanej proszkowo. Ma szerokość koszenia 51 cm i pojemny 70-litrowy kosz na trawę.

Napęd na 4 koła zapewnia dobrą trakcję na nierównych powierzchniach. Duże koła o średnicy 200 mm z przodu i 280 mm z tyłu poprawiają stabilność jazdy. Ułatwia to manewrowanie kosiarką i pracę na terenach pochyłych.

Ergonomiczne uchwyty z tworzywa sztucznego dają pewny i wygodny chwyt. Wysokość koszenia jest regulowana w zakresie od 28 do 75 mm w 7 pozycjach.

Silnik i układ napędowy

Kosiarka jest wyposażona w czterosuwowy, jednocylindrowy silnik benzynowy OHV o pojemności 196 cm3 i mocy 3,1 KM. Zużycie paliwa wynosi około 1,3 l/h.

Napęd jest przenoszony płynnie za pomocą wytrzymałych pasków klinowych. Prędkość jazdy wynosi 4,5 km/h do przodu i 2,2 km/h do tyłu.

Komfort obsługi i użytkowania kosiarki Oleo-Mac

Model Oleo-Mac GV 53 Allroad został zaprojektowany z myślą o wygodnej i intuicyjnej obsłudze. Wszystkie elementy sterujące są łatwo dostępne i ergonomicznie rozmieszczone.

Uruchamianie silnika odbywa się poprzez szarpnięcie linki rozrusznika zapewniającej miękki rozruch. Gaźnikiem steruje się płynnie dźwignią umieszczoną pod ręką. Hamulec noży oraz jazdy są obsługiwane wygodnymi dźwigniami.

Duże koła i napęd na 4 koła znacznie ułatwiają manewrowanie kosiarką. Model ten nadaje się do koszenia zarówno małych, jak i dużych trawników, a także terenów pochyłych i nierównych.

Kosiarka Oleo-Mac GV 53 Allroad z napędem na 4 koła zapewnia wysoki komfort pracy zarówno na płaskich, jak i trudnych terenach - podsumowuje Przemysław z portalu Ogrody.pl.

Wyposażenie i funkcje kosiarki Oleo-Mac GV 53 Allroad

Model GV 53 Allroad posiada stalowe ostrze tnące o szerokości 51 cm, wykonane ze stali borowej. W standardzie ma zamontowany deflektor wyrzucający skoszoną trawę na boki. Opcjonalnie można zamówić tunel wyrzucający do tyłu.

Pojemny 70-litrowy kosz ze stali ocynkowanej pozwala na dłuższą pracę bez konieczności opróżniania. Jest on wyposażony w wskaźnik napełnienia informujący o konieczności opróżnienia kosza.

Do wyposażenia standardowego należą także: uchwyt do przewożenia, centralna 7-stopniowa regulacja wysokości koszenia oraz blokada tylnego dyferencjału ułatwiająca skręcanie.

Jakość koszenia i kultury pracy kosiarki Oleo-Mac

Kosiarka Oleo-Mac GV 53 Allroad zapewnia precyzyjne, równe koszenie oraz wysoką kulturę pracy. Hałas generowany podczas koszenia wynosi 94 dB, co stawia ten model w czołówce pod tym względem.

Obudowa silnika i specjalna konstrukcja tłumika ograniczają emisję spalin i redukują drgania. Gwarantuje to wygodną i komfortową pracę operatora.

Mocny silnik w połączeniu z szerokim ostrzem (51 cm) pozwalają na szybkie i efektywne koszenie zarówno małych, jak i dużych trawników.

Trwałość i niezawodność kosiarki Oleo-Mac GV 53 Allroad

Kosiarka Oleo-Mac GV 53 Allroad cechuje się solidną, wytrzymałą konstrukcją, która zapewnia długą i bezawaryjną eksploatację. Elementy narażone na zużycie, takie jak ostrze i pasek, są łatwo wymienialne.

Model ten posiada atesty bezpieczeństwa i spełnia rygorystyczne normy jakości. Jest objęty 3-letnią gwarancją producenta.

Wysoka jakość wykonania i zastosowanie renomowanych podzespołów, takich jak silnik Briggs & Stratton, zapewniają niezawodną pracę przez wiele sezonów koszenia.

Podsumowanie - czy warto kupić?

Na podstawie przedstawionych w artykule informacji uważam, że kosiarka Oleo-Mac GV 53 Allroad to bardzo interesująca propozycja w swojej klasie cenowej. Mocna, wydajna konstrukcja z wygodnym napędem na 4 koła sprawdzi się zarówno na małych, jak i dużych trawnikach. Dodatkowym atutem jest niska emisja hałasu, komfortowa obsługa oraz bogate wyposażenie.

Polecam ten model głównie posiadaczom większych, wymagających ogrodów, a także firmom zajmującym się pielęgnacją terenów zielonych. Kosiarka z powodzeniem sprawdzi się na zróżnicowanym, pagórkowatym terenie, zapewniając szybkie i dokładne koszenie. Jej zalety docenią również osoby szukające uniwersalnego sprzętu do koszenia różnych powierzchni.

Biorąc pod uwagę stosunek ceny do możliwości, jakości wykonania i wygody użytkowania, gorąco polecam rozważenie zakupu kosiarki Oleo-Mac GV 53 Allroad. W naszym rankingu znajdziecie również inne ciekawe modele w podobnym przedziale cenowym, które mogą Państwa zainteresować.

Najczęstsze pytania

Szerokość koszenia tego modelu wynosi 51 cm. Umożliwia to szybkie koszenie zarówno małych, jak i średniej wielkości trawników.

Tak, model ten wyposażony jest w silnik spalinowy napędzający 4 koła. Zapewnia to dobrą trakcję i zwrotność na nierównym, pagórkowatym terenie.

Kosiarka Oleo-Mac GV 53 Allroad posiada pojemny 70-litrowy kosz ze stali ocynkowanej, który pozwala na dłuższą nieprzerwaną pracę bez konieczności jego opróżniania.

Tak, model ten umożliwia centralną regulację wysokości koszenia w 7 pozycjach w zakresie od 28 do 75 mm. Pozwala to dostosować wysokość cięcia do rodzaju trawnika.

Kosiarka Oleo-Mac GV 53 Allroad objęta jest 3-letnią gwarancją producenta. Świadczy to o wysokiej jakości wykonania i niezawodności tego modelu.

Autor Edyta Jaworska
Edyta Jaworska

Cześć! Jestem Edyta Jaworska specjalizującą się w tworzeniu rankingów firm, produktów i usług. Dzielę się cennymi recenzjami, poradami i rankingami, aby pomóc użytkownikom dokonywać świadomych wyborów. Odkrywajcie ze mną najlepsze oferty i miejsca!

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane recenzje

AL-KO 521 SP-A Premium kosz pojemny 120L czarny - opinie i recenzje

AL-KO 521 SP-A Premium kosz pojemny 120L czarny - opinie i recenzje

AL-KO 521 SP-A Premium to koszarka spalinowa, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jej atuty to nowoczesny design, wysoka wydajność, ergonomia pracy i niezawodność. Interesuje Cię ten sprzęt? Chcesz poznać wszystkie szczegóły - parametry, funkcje, opinie użytkowników? Zapraszamy do lektury naszej recenzji, w której dokładnie opisujemy zalety tego modelu. Przekonasz się, że to świetna inwestycja dla każdego posiadacza ogrodu!

Makita PLM4628N - sekator spalinowy dla domu i ogrodu

Makita PLM4628N - sekator spalinowy dla domu i ogrodu

Makita PLM4628N to solidny sekator spalinowy, który sprawdzi się zarówno na mniejszych, jak i większych trawnikach. Wysoka moc, duży kosz na trawę oraz funkcja bocznego wyrzutu zapewniają szybkie i komfortowe koszenie. Jakie parametry ma silnik? Ile trawy można skosić na jednym tankowaniu? Jaki zakres regulacji wysokości koszenia? Przeczytaj nasz test, aby poznać szczegóły i opinie na temat modelu Makita PLM4628N. Pomoże Ci to podjąć świadomą decyzję dotyczącą zakupu.

Honda HRG 466 SKEP - wszystko o najpopularniejszym kosiarko-wertykulatorze

Honda HRG 466 SKEP - wszystko o najpopularniejszym kosiarko-wertykulatorze

Kosiarka spalinowa Honda HRG466SKEP to solidne, wydajne urządzenie do trawników średniej wielkości. Jeśli zastanawiasz się, jak sprawdza się w praktyce, zapraszam do lektury naszej recenzji, w której szczegółowo omawiamy wszystkie zalety i wady tego modelu. Dowiesz się m.in. czy rzeczywiście silnik jest tak oszczędny i cichy, jak deklaruje producent, czy ergonomia obsługi faktycznie stoi na wysokim poziomie i na ile skuteczny jest zintegrowany wertykulator. Zachęcam do przeczytania całości. Nasza recenzja pomoże Ci podjąć świadomą decyzję, czy Honda HRG466SKEP jest kosiarką dla Ciebie.