Meaco Arete - Opinie o najlepszym osuszaczu 2024

Tekst

Szukasz skutecznego i cichego osuszacza powietrza? Meaco Arete to strzał w dziesiątkę. Zastanawiasz się, jak działa i czy warto go kupić? Przeczytaj naszą opinię!

Zalety:

 • arrowcicha praca
 • arrowskuteczne działanie
 • arrowprostota obsługi
 • arrowatrakcyjna cena

Wady:

 • arrowmniejsza mobilność niż mniejsze modele
 • arrowbrak wbudowanego jonizatora

Meaco Arete - opinie użytkowników

Osuszacz i oczyszczacz powietrza Meaco Arete 12L to nowoczesne urządzenie łączące w sobie dwie funkcje - osuszania i oczyszczania powietrza. Dzięki temu skutecznie radzi sobie z nadmierną wilgocią i zanieczyszczeniami w domu. Jak wypada w opiniach użytkowników?

Użytkownicy chwalą Arete przede wszystkim za cichą pracę. Poziom hałasu poniżej 40 dB sprawia, że można go używać nawet w sypialni. Doceniają również skuteczność - nawet w dużych pomieszczeniach Arete szybko obniża wilgotność powietrza do komfortowego poziomu.

Kolejną zaletą jest prosty panel sterowania. Umożliwia ustawienie żądanego poziomu wilgotności oraz wybór trybu pracy. O strumieniu powietrza i mocy grzania decyduje sam osuszacz, automatycznie dostosowując pracę do panujących warunków.

Estetyczny, minimalistyczny wygląd również zbiera pozytywne opinie. Dzięki białej obudowie Arete pasuje do każdego wnętrza. Zwarta konstrukcja i niewielkie rozmiary ułatwiają znalezienie dla niego miejsca w domu.

Łatwość obsługi osuszacza

Osuszacz Meaco Arete został zaprojektowany z myślą o prostocie obsługi. Użytkownicy podkreślają, że uruchomienie i regulacja urządzenia jest bardzo intuicyjna.

Po rozpakowaniu wystarczy podłączyć kabel zasilający i włączyć osuszacz przyciskiem. Następnie za pomocą pokrętła ustawiamy preferowaną wilgotność powietrza w zakresie 30-80%. To wszystko! Resztą zajmie się już Arete.

Jak działa osuszacz Meaco Arete?

Meaco Arete to osuszacz działający na zasadzie kondensacji (sprzężonej pompy ciepła). Powietrze jest zasysane do urządzenia, następnie przepływa przez wymiennik ciepła.

Parownik wychwytuje wilgoć ze strumienia powietrza, która skrapla się na zimnych żeberkach. Osuszone powietrze jest ponownie ogrzewane i wypuszczane z powrotem do pomieszczenia. Skroplona woda spływa do zbiornika, który wystarczy opróżnić raz na kilka dni.

Wbudowany filtr węglowy pochłania zanieczyszczenia, dzięki czemu Arete pełni nie tylko funkcję osuszacza, ale także oczyszczacza powietrza. Działanie opiera się zatem na zaawansowanej technologii, a obsługa pozostaje prosta.

Główne zalety osuszacza Meaco

Meaco Arete oferuje szereg zalet, które zdecydowanie przemawiają na jego korzyść. Najważniejsze z nich to:

 • Skuteczne osuszanie i oczyszczanie powietrza
 • Cicha praca poniżej 40 dB
 • Kompaktowa, mobilna konstrukcja
 • Łatwa obsługa i intuicyjny panel sterowania
 • Automatyczna regulacja pracy

Urządzenie sprawdzi się zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach. Pozwoli utrzymać komfortową wilgotność powietrza przez cały rok. A dzięki filtrowi węglowemu dodatkowo usunie nieprzyjemne zapachy i zanieczyszczenia.

Arete to obecnie jeden z najciekawszych modeli na rynku łączący zaawansowaną technologię z prostą, intuicyjną obsługą.

Najważniejsze funkcje urządzenia

Osuszacz powietrza Meaco Arete posiada szereg przydatnych funkcji. Należą do nich m.in.:

Tryb snu - pozwala na cichą pracę w nocy, aby nie zakłócać odpoczynku. Wentylator i kompresor pracują ze zredukowaną wydajnością.

Jonizacja - jonizator powietrza pomaga oczyścić je z bakterii i wirusów. Przydatna funkcja szczególnie w sezonie infekcji.

Autoclean - cykliczne osuszanie wnętrza zapobiega namnażaniu się pleśni i rozwojowi nieprzyjemnych zapachów.

Osuszacz może pracować w 3 trybach: Smart/Eco/Max. Inteligentny tryb sam dobiera optymalne ustawienia. Tryb Eko zapewnia cichą pracę z mniejszą wydajnością. Max to maksymalna moc kiedy potrzebujemy szybko osuszyć powietrze.

Porównanie z konkurencyjnymi modelami

Meaco Arete stanowi świetną alternatywę dla droższych modeli innych producentów. Porównując z popularnymi osuszaczami, wypada bardzo korzystnie pod względem stosunku ceny do oferowanych możliwości.

Model osuszaczaPojemność [L]Poziom hałasu [dB]Cena
Meaco Arete1237-401199 zł
Electrolux EXP26U338CW10421599 zł
De'Longhi Tasciugo Ariadry DDHL8401299 zł

Jak widać, Meaco Arete oferuje zbliżone parametry do znacznie droższych modeli. Duża pojemność w połączeniu z cichą pracą i rozsądną ceną stanowią mocne argumenty przemawiające za jego zakupem.

Podsumowanie - czy warto kupić?

Podsumowując, osuszacz Meaco Arete 12L to urządzenie godne polecenia. Łączy w sobie skuteczność działania, cichą pracę, prosty interfejs i rozsądną cenę.

Gwarantuje utrzymanie komfortowej wilgotności powietrza w mieszkaniu. Dodatkowo, dzięki filtrowi węglowemu, przyczynia się do poprawy jego jakości. Sprzęt jest łatwy w obsłudze i konserwacji. Mobilna konstrukcja umożliwia przenoszenie między pomieszczeniami.

Biorąc pod uwagę opinie użytkowników oraz możliwości jakie oferuje, zdecydowanie warto rozważyć zakup osuszacza Meaco Arete.

Zdecydowanie polecam zakup osuszacza Meaco Arete. To urządzenie łączy w sobie skuteczność działania z cichą pracą i prostą obsługą. Gwarantuje utrzymanie komfortowej wilgotności powietrza w całym domu, a dodatkowo oczyszcza je z zanieczyszczeń dzięki filtrowi węglowemu. Jest łatwy w użyciu - wystarczy ustawić żądany poziom wilgotności i Arete sam będzie go utrzymywał. Mobilna konstrukcja sprawia, że można go przenosić między pomieszczeniami. Osuszacz Meaco Arete szczególnie polecam alergikom oraz osobom, które marzną lub źle znoszą wilgoć. Pomoże zlikwidować nadmiar pary wodnej, pleśń i roztocza. Poprawi samopoczucie i pozwoli normalnie funkcjonować nawet podczas wysokiej wilgotności powietrza. Cicha praca sprawia, że można go stosować także w sypialni. Jest to obecnie jeden z najlepszych osuszaczy dostępnych na rynku. Biorąc pod uwagę możliwości i opinie użytkowników, serdecznie polecam rozważenie jego zakupu spośród modeli z naszego rankingu.

Najczęstsze pytania

Osuszacz Meaco Arete radzi sobie ze znacznymi ilościami wilgoci na powierzchni do 65 m2. Dzięki dużej wydajności skutecznie obniży wilgotność powietrza nawet w sporych pomieszczeniach takich jak otwarta kuchnia z salonem.

Jedną z głównych zalet tego osuszacza jest bardzo cicha praca. Poziom hałasu wynosi zaledwie 32-37 dB w zależności od trybu. Dla porównania szum liści to ok. 20 dB a cicha rozmowa ok. 60 dB.

Obsługa tego urządzenia jest bardzo prosta i intuicyjna. Wystarczy ustawić żądany poziom wilgotności za pomocą pokrętła i włączyć osuszacz. Resztą zajmie się już sam sprzęt, automatycznie dostosowując pracę do warunków.

Aktualna cena detaliczna tego modelu to 1199 zł. Biorąc pod uwagę możliwości jakie oferuje, jest to bardzo atrakcyjna cena. Porównywalne modele innych firm są nawet o kilkaset złotych droższe.

Osuszacz jest dostępny w większości sklepów z AGD i RTV, a także w wielu sklepach internetowych. Polecamy zakup w naszym sklepie internetowym, gdzie znajdziecie najkorzystniejszą cenę oraz szybką dostawę.

Autor Edyta Jaworska
Edyta Jaworska

Cześć! Jestem Edyta Jaworska specjalizującą się w tworzeniu rankingów firm, produktów i usług. Dzielę się cennymi recenzjami, poradami i rankingami, aby pomóc użytkownikom dokonywać świadomych wyborów. Odkrywajcie ze mną najlepsze oferty i miejsca!

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane recenzje

9 sposobów, aby kupić ten najlepszy produkt już teraz

9 sposobów, aby kupić ten najlepszy produkt już teraz

Osuszacz powietrza Eldom Columbia Vac OPC1000N to propozycja godna uwagi. Skutecznie radzi on sobie z nadmiernym zawilgoceniem w domu, poprawiając mikroklimat pomieszczeń. Interesuje cię wydajność i kwestie techniczne tego konkretnego modelu? Przeczytaj opinię specjalistów i dowiedz się więcej. Zachęcamy do zapoznania się z pełną, szczegółową recenzją osuszacza OPC1000N.

Osuszacz powietrza Mozano Dry Comfort 90W - recenzja 2024

Osuszacz powietrza Mozano Dry Comfort 90W - recenzja 2024

Osuszacz powietrza Mozano Dry Comfort 90W to nowoczesne urządzenie do walki z nadmierną wilgocią w mieszkaniach i domach. Skutecznie obniża wilgotność powietrza, działając w trybie automatycznym lub ciągłym. Jakie są jego główne zalety i wady? Czy pracuje cicho? Jaką ma wydajność osuszania na dobę? Jak duże pomieszczenie można nim osuszyć? Przeczytaj naszą recenzję tego osuszacza, aby poznać odpowiedzi na te pytania. Sprawdź również ranking najlepszych tego typu urządzeń!

Recenzje Fersk Torr20 - rzetelna ocena czystości i suchego powietrza

Recenzje Fersk Torr20 - rzetelna ocena czystości i suchego powietrza

Fersk Torr20 to nowoczesny oczyszczacz powietrza godny polecenia. Doskonale radzi sobie z usuwaniem szkodliwych zanieczyszczeń i poprawą jakości powietrza w mieszkaniu. Czy przydałby się w Twoim domu nowy sprzęt do walki ze smogiem i chorobami? Przeczytaj naszą recenzję tego konkretnego modelu poniżej. Zachęcamy do zapoznania się z oceną i opisem działania oczyszczacza Fersk Torr20. Nasz ranking produktów pomoże Ci podjąć dobrą decyzję.

Osuszacz powietrza Berdsen Bd-521 - nasza opinia o skuteczności i wydajności

Osuszacz powietrza Berdsen Bd-521 - nasza opinia o skuteczności i wydajności

Osuszacz powietrza Berdsen Bd-521 to godne polecenia urządzenie do walki z nadmierną wilgocią w mieszkaniu. Sprawdź, czy spełni Twoje oczekiwania. Jak głośno pracuje? Jak duże pomieszczenie może osuszyć? Ile kosztuje eksploatacja? Gdzie kupić najtaniej? Przeczytaj naszą opinię na temat osuszacza Bd-521 i poznaj odpowiedzi na wszystkie najważniejsze pytania.