Alkomat z czujnikiem AlcoFind Elite - najlepszy w 2024? Opinie i recenzje

Tekst

Alkomat z czujnikiem AlcoFind Elite to świetny wybór dla każdego poszukującego niezawodnego i precyzyjnego urządzenia kontrolnego. Jakie są jego najważniejsze zalety i funkcje? Czy rzeczywiście zapewnia dokładne wyniki? Przeczytaj naszą opinię i sprawdź!

Jak działa alkomat z czujnikiem AlcoFind Elite?

Alkomat AlcoFind®Elite wykorzystuje nowoczesny sensor elektrochemiczny do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Po uruchomieniu urządzenia należy poczekać około 10-20 sekund na rozgrzanie czujnika. Następnie dmuchamy równym strumieniem przez ustnik przez minimum 5 sekund.

Wbudowany czujnik przepływu monitoruje prędkość wydychanego powietrza, dzięki czemu alkomat sprawdza poprawność badania i wyświetla komunikat, jeśli dmuchnięcie było zbyt słabe lub krótkie. Po prawidłowo wykonanym pomiarze, alkomat wyświetla zawartość alkoholu w promilach.

Alkomat AlcoFind Elite posiada w pamięci licznik wykonanych pomiarów oraz funkcję przypominania o konieczności kalibracji co 600 badań. Urządzenie dokonuje również autodiagnostyki przed i po pomiarze, informując użytkownika o gotowości do pracy.

Sensor elektrochemiczny działa na zasadzie utleniania alkoholu. Para alkoholowa z wydychanego powietrza utlenia się na powierzchni elektrody pomiarowej, powodując zmianę napięcia elektrycznego. Im większe stężenie alkoholu, tym większa zmiana napięcia, co przekłada się na wyższy wynik pomiaru.

Rzetelność pomiarów alkomatu AlcoFind Elite

Alkomat AlcoFind Elite gwarantuje precyzyjne i powtarzalne wyniki pomiarów dla całego zakresu od 0 do 3 promili. Dokładne odczyty umożliwia zastosowanie nowoczesnego czujnika elektrochemicznego wraz z kontrolą poprawności badania oraz systemami autodiagnostyki i zabezpieczeń.

Urządzenie wykazuje niemal 100% powtarzalność wyników na poziomie znacznie przekraczającym wymagania normy PN-EN 15964:2011 dla alkomatów prywatnych. Wyniki są zgodne z odczytami profesjonalnych analizatorów.

Wskaźnik temperaturowy informuje dodatkowo o aktualnych warunkach zewnętrznych, istotnych dla poprawności pomiaru, a inteligentne rozwiązania programowe optymalizują pracę czujnika i przetwarzanie danych w szerokim zakresie temperatury otoczenia.

Alkomat AlcoFind Elite zapewnia niezwykle rzetelne i powtarzalne wyniki, zbliżone do precyzyjnych analizatorów profesjonalnych.

Cechy wyróżniające alkomatu z czujnikiem AlcoFind Elite

Alkomat AlcoFind Elite charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, estetycznym i nowoczesnym wyglądem oraz ergonomicznym, kompaktowym kształtem. Smukła obudowa ułatwia trzymanie urządzenia i dmuchanie przy ustniku.

Wyświetlacz OLED zapewnia doskonałą czytelność wyników pomiarów i komunikatów alkomatu. Klawiatura membranowa ułatwia obsługę urządzenia, nawet w rękawiczkach.

W komplecie z alkomatem znajduje się eleganckie, skórzane etui oraz praktyczne ustniki higieniczne. Elektrochemiczny sensor gwarantuje trwałość do 500 badań na jednym ustniki, po czym należy go wymienić na nowy.

  • nowoczesny wygląd, wysoka jakość wykonania
  • czytelny wyświetlacz OLED
  • funkcjonalna klawiatura membranowa
  • kompaktowa obudowa, wygodne trzymanie

Jakie funkcje ma alkomat AlcoFind Elite?

Alkomat AlcoFind Elite posiada szereg przydatnych funkcji ułatwiających obsługę oraz dbających o poprawność pomiarów.

Do podstawowych funkcji należą: autodiagnostyka przed i po pomiarze, informacja o konieczności kalibracji co 600 pomiarów, licznik wykonanych badań, kontrola przepływu i czasu dmuchania oraz cykliczna aktualizacja wartości dolnej granicy wykrywalności.

Alkomat monitoruje zakres temperatury otoczenia i optymalizuje wartości progowe detekcji zgodnie z panującymi warunkami. Na czytelnym wyświetlaczu OLED prezentowane są wyniki w jednostce promile oraz dodatkowe komunikaty i ostrzeżenia.

Dodatkowe funkcje

Oprócz podstawowych funkcji, alkomat AlcoFind Elite oferuje także szereg dodatkowych możliwości.

Jest to między innymi tryb alarmowy informujący o zbyt wysokiej zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Wbudowane złącze USB umożliwia podłączenie urządzenia do komputera w celu aktualizacji oprogramowania oraz konfiguracji dodatkowych parametrów.

Opinie użytkowników o alkomacie Elite

Alkomat AlcoFind Elite cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród użytkowników. W serwisie Ceneo urządzenie otrzymało imponującą ocenę 4,9/5 gwiazdek na podstawie ponad 350 recenzji.

Użytkownicy chwalą wygodny i nowoczesny wygląd alkomatu, czytelny ekran OLED oraz precyzyjne i powtarzalne wyniki pomiarów porównywalne z drogimi analizatorami profesjonalnymi.

Rewelacyjny sprzęt, godny polecenia. Wyniki bardzo dokładne, powtarzalne, sprawdzone z alkomatem policyjnym. Duży, czytelny wyświetlacz. Jestem bardzo zadowolony z tego zakupu.

Zdecydowana większość opinii jest pozytywna. Nieliczne negatywne recenzje dotyczą głównie drobnych problemów technicznych takich jak np. wadliwe ekrany w niewielkiej partii produktów. Ogólne wrażenia z użytkowania alkomatu są bardzo dobre.

AlcoFind Elite - godny polecenia alkomat z czujnikiem?

Biorąc pod uwagę funkcjonalność, niezawodność i dokładność pomiarów oraz bardzo dobre opinie użytkowników, alkomat AlcoFind Elite zdecydowanie zasługuje na miano jednego z najlepszych domowych alkomatów z czujnikiem elektrochemicznym dostępnych obecnie na rynku.

Nowoczesny wygląd, czytelny wyświetlacz, łatwość obsługi i przede wszystkim gwarancja precyzyjnych odczytów sprawiają, że urządzenie jest godne polecenia zarówno osobom indywidualnym, jak i podmiotom komercyjnym poszukującym dokładnego instrumentu kontrolnego.

Podsumowanie - czy warto kupić?

Na podstawie zaprezentowanych w artykule informacji można jednoznacznie stwierdzić, że alkomat AlcoFind Elite to świetny wybór dla każdego, kto poszukuje precyzyjnego i niezawodnego urządzenia kontrolnego. Nowoczesna technologia, wysoka dokładność, powtarzalność wyników i pozytywne opinie użytkowników potwierdzają słuszność tej decyzji.

Alkomat sprawdzi się zarówno w zastosowaniach indywidualnych, jak i komercyjnych - wszędzie tam, gdzie potrzebne jest wiarygodne narzędzie do pomiaru zawartości alkoholu. Smukła, poręczna obudowa w połączeniu z dużym, czytelnym wyświetlaczem czynią z niego produkt funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu.

Biorąc pod uwagę stosunek możliwości do ceny, zdecydowanie warto rozważyć zakup prezentowanego w zestawieniu alkomatu z czujnikiem AlcoFind Elite. To urządzenie, które sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Najczęstsze pytania

Alkomat AlcoFind Elite umożliwia pomiar zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu w zakresie od 0 do 3 promili, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Urządzenie wskazuje dokładny wynik pomiaru w jednostce promile.

Po uruchomieniu alkomatu i rozgrzaniu sensora (około 10-20 sekund) należy dmuchać ze stałą prędkością przez minimum 5 sekund. Całkowity czas wykonania pojedynczego badania wraz z podaniem wyniku to około 15-30 sekund.

W zestawie z alkomatem AlcoFind Elite znajduje się 5 jednorazowych ustników higienicznych. Cena opakowania 20 sztuk to około 20 zł. Zgodnie z zaleceniem producenta ustnik powinno się wymieniać po wykonaniu max 500 pomiarów dla zachowania higieny i poprawności działania.

Alkomat Elite zasilany jest z wbudowanego akumulatora litowo-jonowego. W pełni naładowany akumulator pozwala na wykonanie nawet 3000 pomiarów. Ładowanie odbywa się poprzez port micro-USB.

Alkomat AlcoFind Elite jest dostępny w większości sklepów z elektroniką użytkową oraz w specjalistycznych sklepach z alkomatami. Można go również zamówić w sklepach internetowych takich jak AlcoSense, AlcoShop lub Promar.

Autor Edyta Jaworska
Edyta Jaworska

Cześć! Jestem Edyta Jaworska specjalizującą się w tworzeniu rankingów firm, produktów i usług. Dzielę się cennymi recenzjami, poradami i rankingami, aby pomóc użytkownikom dokonywać świadomych wyborów. Odkrywajcie ze mną najlepsze oferty i miejsca!

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane recenzje

Alkomat po kilku tygodniach testów. Przydatne funkcje i wygodna obsługa.

Alkomat po kilku tygodniach testów. Przydatne funkcje i wygodna obsługa.

Alkomat warto mieć zawsze pod ręką. Jest niezawodny, poręczny i prosty w obsłudze. Jakie ma funkcje? Jaka jest dokładność pomiarów? Przeczytaj naszą recenzję i dowiedz się więcej o zaletach i wadach tego alkomatu. Gorąco polecamy, z pewnością przekonasz się do jego zakupu!

Alkomat XBLITZ Unlimited

Alkomat XBLITZ Unlimited

Alkomat XBLITZ Unlimited to obecnie jedno z najlepszych tego typu urządzeń na rynku, cechujące się wysoką dokładnością i szybkością pomiaru. Zastanawiasz się, jak działa i czy warto kupić? Przeczytaj naszą opinię na temat alkomatu XBLITZ Unlimited, by poznać wszystkie zalety i wady tego produktu.

Alkomat iBlow 10 - jaki jest naprawdę? Sprawdź opinie i recenzje

Alkomat iBlow 10 - jaki jest naprawdę? Sprawdź opinie i recenzje

Alkomat iBlow 10 to obecnie jedno z najlepszych tego typu urządzeń na rynku. Charakteryzuje się laboratoryjną dokładnością pomiaru oraz szybkim czasem badania. Jaka jest dokładność iBlow 10? Jak szybko wykonuje on pomiar zawartości alkoholu? Zachęcamy do przeczytania naszej opinii na temat alkomatu iBlow 10, w której odpowiadamy na wszystkie najważniejsze pytania dotyczące tego produktu.

Promiler AL 8000 Plus - sprawdź opinie i zalety najlepszego domowego alkomatu w 2024

Promiler AL 8000 Plus - sprawdź opinie i zalety najlepszego domowego alkomatu w 2024

Promiler AL 8000 Plus to świetny wybór dla każdego poszukującego niezawodnego, domowego alkomatu. Urządzenie gwarantuje precyzyjne wyniki pomiarów oraz wygodę użytkowania. Jakie są jego główne zalety i wady? Gdzie można najtaniej kupić ten model alkomatu? W naszym artykule znajdziesz szczegółowy test i opinię na temat alkomatu Promiler AL 8000 Plus. Sprawdź również aktualne promocje i rabaty na ten model. Zapraszamy do lektury!