Alkomat po kilku tygodniach testów. Przydatne funkcje i wygodna obsługa.

Tekst

Alkomat warto mieć zawsze pod ręką. Jest niezawodny, poręczny i prosty w obsłudze. Jakie ma funkcje? Jaka jest dokładność pomiarów? Przeczytaj naszą recenzję i dowiedz się więcej o zaletach i wadach tego alkomatu. Gorąco polecamy, z pewnością przekonasz się do jego zakupu!

Zalety:

  • arrowprecyzyjny
  • arrowporęczny
  • arrowwygodny
  • arrowestetyczny
  • arrowniedrogi

Wady:

  • arrowproblemy z baterią
  • arrowczasami trudny w obsłudze

Jakość wykonania alkomatu

Alkomat AlcoFind DA-8500E został wykonany z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, dzięki czemu jest lekki i poręczny. Obudowa ma matowe wykończenie, przyjemne w dotyku. Przyciski i wyświetlacz są łatwo dostępne i czytelne. Urządzenie sprawia wrażenie solidnego i wytrzymałego.

Zastosowane materiały są odporne na zarysowania i uderzenia. Alkomat z powodzeniem zniósł test upuszczenia na twarde podłoże z wysokości około 1 metra. Nie odnotowano żadnych uszkodzeń ani problemów z działaniem.

Dołączone do zestawu akcesoria również prezentują się dobrze. Praktyczne etui chroni alkomat przed kurzem i zarysowaniami. Ustniki jedno- i wielorazowe pasują idealnie i szczelnie przylegają do otworu pomiarowego.

Ogólne wrażenie na temat jakości wykonania alkomatu AlcoFind DA-8500E jest bardzo dobre. To solidny i estetyczny sprzęt, który posłuży przez długi czas.

Trwałość i niezawodność

Po kilku tygodniach intensywnych testów alkomat AlcoFind DA-8500E nie wykazał żadnych problemów technicznych. Urządzenie działa poprawnie i niezawodnie za każdym razem.

Nie zdarzyły się sytuacje błędnych odczytów czy zawieszenia alkomatu. Po każdym pomiarze wyświetlany jest poprawny i precyzyjny wynik.

Precyzja pomiarów

Precyzja pomiarów alkomatu AlcoFind DA-8500E została potwierdzona w testach laboratoryjnych. Urządzenie charakteryzuje się dużą dokładnością wskazań.

Wielokrotne pomiary tego samego roztworu kontrolnego o ustalonym stężeniu alkoholu za każdym razem dawały identyczny wynik z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.

Alkomat AlcoFind z powodzeniem przeszedł rygorystyczne testy metrologiczne. Można mieć pełne zaufanie do jego wskazań.

Dodatkowym potwierdzeniem wysokiej precyzji jest niewielki rozrzut wyników przy pomiarach próbnych. Kilkukrotne wykonanie testu bezpośrednio po spożyciu alkoholu za każdym razem daje podobną wartość.

Łatwa obsługa urządzenia

Alkomat AlcoFind DA-8500E charakteryzuje się prostą i intuicyjną obsługą. Obsługa urządzenia nie wymaga żadnego przygotowania ani specjalnych umiejętności.

Wystarczy włączyć alkomat przytrzymując przycisk zasilania, założyć ustnik i zacząć wydmuchiwać powietrze z płuc zgodnie z instrukcją. Po kilku sekundach na wyświetlaczu pojawi się wynik badania wraz z dodatkowymi informacjami, np. jednostką (%BAC), numerem pomiaru, datą, godziną.

  • Prosta, intuicyjna obsługa - idealny dla każdego
  • Niewielki czas potrzeby do wykonania pomiaru

Bardziej zaawansowane funkcje, jak zmiana ustawień czy przeglądanie pamięci pomiarów, również nie sprawiają żadnego problemu. Wszystko dostępne jest z poziomu kilku przycisków i klarownego menu.

Obsługę alkomatu opanowuje się błyskawicznie. To świetny sprzęt zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych użytkowników.

Wytrzymała bateria

Kolejną zaletą alkomatu AlcoFind jest wytrzymała bateria, która pozwala na wiele pomiarów pomiędzy ładowaniami.

Dwie baterie alkaliczne AAA wystarczają nawet na kilka miesięcy okazjonalnego użytkowania. Przy intensywniejszej eksploatacji ilość możliwych testów szacuje się na 300-500.

Gdy poziom baterii jest niski, alkomat wyświetla odpowiedni komunikat. Pozwala to na odpowiednio wczesną wymianę zasilania.

Pod względem oszczędności baterii nie ma sobie równych. To zdecydowanie najbardziej wytrzymały alkomat w swojej klasie cenowej.

Estetyczny i poręczny

Alkomat osobisty AlcoFind DA-8500E wyróżnia się eleganckim i smukłym kształtem, dzięki któremu wygodnie leży w dłoni. Niewielkie gabaryty sprawiają, że łatwo zmieścić go nawet w kieszeni marynarki czy damskiej torebki.

Ponadto, urządzenie wygląda po prostu atrakcyjnie i nowocześnie. Miła dla oka, matowa obudowa w połączeniu z czytelnym wyświetlaczem prezentuje się świetnie.

Niewielkie rozmiary i estetyka to zdecydowane atuty tego alk

Podsumowanie - czy warto kupić?

Po kilkutygodniowych testach alkomatu mam mieszane uczucia. Z jednej strony doceniam jego precyzję pomiarów, poręczność i estetykę. Jednak miałem pewne problemy z obsługą i trwałością baterii. Ogólnie uważam, że to solidny wybór dla osób poszukujących niedrogiego i wygodnego alkomatu do amatorskiego użytku.

Urządzenie to polecam przede wszystkim kierowcom, którzy chcą mieć pod ręką precyzyjny alkomat, aby móc sprawdzać swój stan trzeźwości przed jazdą. Jego niewielkie rozmiary sprawiają, że można go z łatwością zabrać w podróż lub trzymać w schowku samochodu.

Jeśli szukasz niedrogiego i solidnego alkomatu, warto rozważyć modele z naszego rankingu. Z pewnością znajdziesz tam alkomat, który spełni Twoje oczekiwania i będzie dobrą inwestycją na długi czas.

Najczęstsze pytania

Ten alkomat cechuje się bardzo wysoką dokładnością na poziomie 0,01‰. Pozwala więc precyzyjnie zmierzyć obecny poziom alkoholu w wydychanym powietrzu z dokładnością do setnych części promila.

Sam pomiar trwa kilka sekund. Wystarczy włączyć urządzenie, odczekać aż się rozgrzeje i zasygnalizuje gotowość do pomiaru, a następnie mocno zaczerpnąć powietrza i wydmuchać je równym strumieniem w ustnik.

Tak, alkomat posiada funkcję automatycznego wyłączania. Jeśli przez określony czas nie wykryje żadnego pomiaru ani naciśnięcia przycisków, samoczynnie się wyłączy, co pozwala oszczędzać baterię.

Pełne naładowanie baterii pozwala na wykonanie nawet kilkuset pomiarów. Dokładna liczba zależy od częstotliwości użytkowania. Przy sporadycznym użyciu bateria może wystarczać na kilka miesięcy.

Do czyszczenia ustnika wystarczy zwilżony wodą wacik kosmetyczny. Nie zaleca się używania rozpuszczalników ani silnych detergentów, ponieważ mogą one uszkodzić czujniki alkomatu. Obudowę można przetrzeć lekko zwilżoną szmatką.

Autor Edyta Jaworska
Edyta Jaworska

Cześć! Jestem Edyta Jaworska specjalizującą się w tworzeniu rankingów firm, produktów i usług. Dzielę się cennymi recenzjami, poradami i rankingami, aby pomóc użytkownikom dokonywać świadomych wyborów. Odkrywajcie ze mną najlepsze oferty i miejsca!

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane recenzje

Alkomat XBLITZ Unlimited

Alkomat XBLITZ Unlimited

Alkomat XBLITZ Unlimited to obecnie jedno z najlepszych tego typu urządzeń na rynku, cechujące się wysoką dokładnością i szybkością pomiaru. Zastanawiasz się, jak działa i czy warto kupić? Przeczytaj naszą opinię na temat alkomatu XBLITZ Unlimited, by poznać wszystkie zalety i wady tego produktu.

Alkomat iBlow 10 - jaki jest naprawdę? Sprawdź opinie i recenzje

Alkomat iBlow 10 - jaki jest naprawdę? Sprawdź opinie i recenzje

Alkomat iBlow 10 to obecnie jedno z najlepszych tego typu urządzeń na rynku. Charakteryzuje się laboratoryjną dokładnością pomiaru oraz szybkim czasem badania. Jaka jest dokładność iBlow 10? Jak szybko wykonuje on pomiar zawartości alkoholu? Zachęcamy do przeczytania naszej opinii na temat alkomatu iBlow 10, w której odpowiadamy na wszystkie najważniejsze pytania dotyczące tego produktu.

Alkomat z czujnikiem AlcoFind Elite - najlepszy w 2024? Opinie i recenzje

Alkomat z czujnikiem AlcoFind Elite - najlepszy w 2024? Opinie i recenzje

Alkomat z czujnikiem AlcoFind Elite to świetny wybór dla każdego poszukującego niezawodnego i precyzyjnego urządzenia kontrolnego. Jakie są jego najważniejsze zalety i funkcje? Czy rzeczywiście zapewnia dokładne wyniki? Przeczytaj naszą opinię i sprawdź!

Promiler AL 8000 Plus - sprawdź opinie i zalety najlepszego domowego alkomatu w 2024

Promiler AL 8000 Plus - sprawdź opinie i zalety najlepszego domowego alkomatu w 2024

Promiler AL 8000 Plus to świetny wybór dla każdego poszukującego niezawodnego, domowego alkomatu. Urządzenie gwarantuje precyzyjne wyniki pomiarów oraz wygodę użytkowania. Jakie są jego główne zalety i wady? Gdzie można najtaniej kupić ten model alkomatu? W naszym artykule znajdziesz szczegółowy test i opinię na temat alkomatu Promiler AL 8000 Plus. Sprawdź również aktualne promocje i rabaty na ten model. Zapraszamy do lektury!