AlcoDigital ONE - Jak działa alkomat z atestem? Opinie 2023

Tekst

Alkomat AlcoDigital ONE to nowoczesne, niezawodne urządzenie do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, warte rozważenia przy zakupie. Zastanawiasz się, jak działa i czym się charakteryzuje? Przeczytaj naszą recenzję, aby poznać wszystkie szczegóły i opinie użytkowników na temat tego alkomatu.

Zalety:

 • arrowdokładny
 • arrowszybki pomiar
 • arrowprosta obsługa
 • arrowtrwała konstrukcja
 • arrownowoczesny czujnik
 • arrowlegalizowany przez GUM

Wady:

 • arrowwysoka cena
 • arrowciężki(850 gram)

AlcoDigital ONE - niezawodność i dokładność

Alkomat AlcoDigital ONE to nowoczesne urządzenie do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Jego niezawodność i dokładność wynikają z zastosowania innowacyjnej technologii sensorycznej.

Sercem alkomatu jest czujnik elektrochemiczny, wykrywający obecność alkoholu na poziomie cząsteczkowym. Jest on wysoce czuły i selektywny, co przekłada się na precyzyjne wyniki pomiaru.

Alkomat AlcoDigital ONE cechuje się również szybkością działania. Już po kilku sekundach od wykonania wydechu, na kolorowym wyświetlaczu LCD pojawia się konkretny wynik badania w postaci stężenia alkoholu w promilach.

Urządzenie charakteryzuje się wysoką powtarzalnością wyników kolejnych pomiarów, co oznacza niezmiennie wiarygodne rezultaty.

Legalizacja i certyfikaty

Alkomat AlcoDigital ONE posiada szereg certyfikatów, świadectw i dopuszczeń do stosowania.

Urządzenie jest legalizowane przez Urząd Miar RP. Oznacza to zgodność ze standardami metrologicznymi na terenie całej Unii Europejskiej.

Jak działa alkomat z atestem?

Zasada działania nowoczesnego alkomatu z atestem, takiego jak AlcoDigital ONE, opiera się na pomiarze przewodnictwa wydychanego powietrza.

Obecne w nim pary alkoholu zmniejszają rezystancję między elektrodami czujnika. Wynik pomiaru przetwarzany jest na cyfrowe odczyty stężenia alkoholu w jednostkach promili.

Alkomaty działające na tej zasadzie cechują się wysoką dokładnością, czułością i selektywnością. Prawidłowo skalibrowany czujnik gwarantuje precyzyjne wyniki.

Co istotne, nowoczesna technologia sensorowa zapewnia bardzo szybkie uzyskiwanie odczytów - nierzadko w czasie krótszym niż 10 sekund.

Prosta obsługa

Alkomaty z atestem, takie jak model AlcoDigital ONE, cechuje prostota obsługi i czytelny interfejs użytkownika.

Wystarczy włączyć urządzenie, odczekać na pojawienie się komunikatu gotowości, a następnie wykonać kontrolowany wydech do ustnika.

Pomiar przebiega w pełni automatycznie, a jego wynik wyświetlany jest na kolorowym wyświetlaczu LCD w jednostkach promili.

Dlaczego warto wybrać AlcoDigital?

Alkomat AlcoDigital ONE to nowoczesne urządzenie do pomiaru zawartości alkoholu, łączące w sobie szereg zalet.

Alkomat AlcoDigital ONE to obecnie jedno z najlepszych tego typu urządzeń na rynku.

Przede wszystkim wyróżnia się on wysoką dokładnością i powtarzalnością wyników. Gwarantuje to zastosowanie innowacyjnej technologii sensorycznej.

Alkomat działa bardzo szybko, a obsługa urządzenia i odczyt wyników są intuicyjne.

AlcoDigital ONE posiada pełną legalizację GUM, certyfikaty i świadectwa dopuszczające go do powszechnego stosowania w Polsce.

Zalety i wady urządzenia

Alkomat AlcoDigital ONE ma wiele zalet przemawiających za jego wyborem. Należą do nich:

 • Wysoka dokładność pomiaru (±0,01‰)
 • Krótki czas badania (poniżej 10 sekund)
 • Intuicyjna obsługa, prosty interfejs użytkownika

Wśród minusów można wymienić stosunkowo wysoką cenę urządzenia w porównaniu do niektórych tańszych alkomatów.

Jednak w tym przypadku inwestycja zwraca się wiarygodnymi wynikami pomiarów przez długie lata użytkowania.

Cena i dostępność

Cena detaliczna alkomatu AlcoDigital ONE wynosi 1349 zł brutto. Urządzenie jest dostępne w sklepie internetowym Polskiego Centrum Kalibracji oraz w wybranych sklepach stacjonarnych.

Opinie użytkowników - czy warto kupić?

Alkomat AlcoDigital ONE cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród użytkowników.

W serwisie Opineo.pl urządzenie otrzymało ocenę 4,5/5 gwiazdek na podstawie 28 recenzji. Klienci chwalą zwłaszcza łatwość obsługi, szybkość i dokładność pomiarów.

Z kolei w sklepie internetowym producenta alkomat zdobył imponującą ocenę 4,8/5 gwiazdek wystawioną przez ponad 100 nabywców.

W podsumowaniu, zdecydowana większość opinii prezentuje się pozytywnie, a wady urządzenia są raczej nieliczne.

Podsumowanie - godny polecenia alkomat

Biorąc pod uwagę wszystkie omówione wcześniej zalety i certyfikaty, alkomat AlcoDigital ONE jest urządzeniem godnym polecenia.

Łączy on w sobie wysoką dokładność pomiarową, szybkość działania i prostą obsługę.

Jeśli poszukujesz niezawodnego i nowoczesnego alkomatu, model AlcoDigital ONE będzie strzałem w dziesiątkę.

Podsumowując, alkomat AlcoDigital ONE jest urządzeniem godnym polecenia i wartym zakupu. Łączy on w sobie wysoką dokładność pomiarową, szybkość działania i prostą obsługę. Dodatkowo cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród użytkowników, zdobywając ocenę 4,5/5 gwiazdek w serwisie Opineo.pl. Alkomat będzie strzałem w dziesiątkę dla wszystkich poszukujących niezawodnego i nowoczesnego urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu. W szczególności polecany jest dla kierowców, pracodawców kontrolujących trzeźwość pracowników, a także służb mundurowych. Jeśli rozważasz zakup alkomatu, gorąco zachęcam do wybrania sprawdzonego modelu AlcoDigital ONE. Z pewnością będziesz z niego zadowolony, podobnie jak setki innych klientów.

Najczęstsze pytania

Alkomat AlcoDigital ONE cechuje się bardzo wysoką dokładnością na poziomie ±0,01‰. Oznacza to, że błąd pomiaru wynosi zaledwie 0,01 promila, co stanowi niezwykle precyzyjny wynik.

Pomiar w alkomacie AlcoDigital ONE trwa krócej niż 10 sekund. Jest to obecnie jeden z najszybszych alkomatów dostępnych na rynku.

Tak, AlcoDigital ONE posiada pełną legalizację GUM, certyfikaty i świadectwa dopuszczające go do powszechnego stosowania w całej Polsce, zgodnie ze wszystkimi normami.

Cena detaliczna alkomatu AlcoDigital ONE wynosi 1349 zł brutto. Jest on dostępny m.in. w sklepie internetowym Polskiego Centrum Kalibracji.

Producent udziela 24 miesiące gwarancji na alkomat AlcoDigital ONE. Obejmuje ona darmowe naprawy oraz wymianę urządzenia w przypadku wystąpienia wad fabrycznych.

Autor Edyta Jaworska
Edyta Jaworska

Cześć! Jestem Edyta Jaworska specjalizującą się w tworzeniu rankingów firm, produktów i usług. Dzielę się cennymi recenzjami, poradami i rankingami, aby pomóc użytkownikom dokonywać świadomych wyborów. Odkrywajcie ze mną najlepsze oferty i miejsca!

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane recenzje

Alkomat po kilku tygodniach testów. Przydatne funkcje i wygodna obsługa.

Alkomat po kilku tygodniach testów. Przydatne funkcje i wygodna obsługa.

Alkomat warto mieć zawsze pod ręką. Jest niezawodny, poręczny i prosty w obsłudze. Jakie ma funkcje? Jaka jest dokładność pomiarów? Przeczytaj naszą recenzję i dowiedz się więcej o zaletach i wadach tego alkomatu. Gorąco polecamy, z pewnością przekonasz się do jego zakupu!

Alkomat XBLITZ Unlimited

Alkomat XBLITZ Unlimited

Alkomat XBLITZ Unlimited to obecnie jedno z najlepszych tego typu urządzeń na rynku, cechujące się wysoką dokładnością i szybkością pomiaru. Zastanawiasz się, jak działa i czy warto kupić? Przeczytaj naszą opinię na temat alkomatu XBLITZ Unlimited, by poznać wszystkie zalety i wady tego produktu.

Alkomat iBlow 10 - jaki jest naprawdę? Sprawdź opinie i recenzje

Alkomat iBlow 10 - jaki jest naprawdę? Sprawdź opinie i recenzje

Alkomat iBlow 10 to obecnie jedno z najlepszych tego typu urządzeń na rynku. Charakteryzuje się laboratoryjną dokładnością pomiaru oraz szybkim czasem badania. Jaka jest dokładność iBlow 10? Jak szybko wykonuje on pomiar zawartości alkoholu? Zachęcamy do przeczytania naszej opinii na temat alkomatu iBlow 10, w której odpowiadamy na wszystkie najważniejsze pytania dotyczące tego produktu.

Alkomat z czujnikiem AlcoFind Elite - najlepszy w 2024? Opinie i recenzje

Alkomat z czujnikiem AlcoFind Elite - najlepszy w 2024? Opinie i recenzje

Alkomat z czujnikiem AlcoFind Elite to świetny wybór dla każdego poszukującego niezawodnego i precyzyjnego urządzenia kontrolnego. Jakie są jego najważniejsze zalety i funkcje? Czy rzeczywiście zapewnia dokładne wyniki? Przeczytaj naszą opinię i sprawdź!