Rankingi Produktów

Filtry prysznicowe - ranking TOP 10 modeli w 2023 roku

Autor Edyta Jaworska
Edyta Jaworska27 października 20236 min
Filtry prysznicowe - ranking TOP 10 modeli w 2023 roku

Korzystanie z prysznica to dla wielu osób nieodłączny element codziennej higieny. Nic dziwnego, że chcemy, aby nasz prysznic dostarczał nam jak najwięcej przyjemności podczas kąpieli. Jednym z kluczowych elementów wpływających na komfort korzystania z prysznica jest wysokiej jakości filtr prysznicowy. Dobry filtr prysznicowy poprawia jakość strumienia wody, zatrzymuje zanieczyszczenia, a często oferuje także dodatkowe funkcje, takie jak masaż czy efekt wodospadu. Wybór odpowiedniego filtra prysznicowego nie jest jednak łatwy - na rynku dostępnych jest wiele modeli różniących się parametrami, funkcjami i ceną. Poniższy ranking 10 najlepszych filtrów prysznicowych w 2023 roku pomoże Ci wybrać filtr idealnie dopasowany do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Kryteria wyboru filtra prysznicowego

Materiał i wykonanie

Filtry prysznicowe wykonane są najczęściej z mosiądzu, tworzyw sztucznych lub stali nierdzewnej. Mosiądz i stal nierdzewna to materiały o wyższej jakości, bardziej odporne na korozję i zapewniające dłuższą żywotność filtra. Różnice występują także w jakości wykonania - filtry renomowanych producentów charakteryzują się lepszym spasowaniem elementów i dokładnością wykończenia.

Wielkość oczek

Oczka filtra mają za zadanie zatrzymywać zanieczyszczenia i drobne osady z kamienia. Im mniejsze oczka, tym lepsza filtracja wody, ale też większe ryzyko szybkiego zatykania się filtra. Optymalny rozmiar oczek to ok. 1 mm. Warto zwrócić uwagę na ich układ - oczka ułożone pod kątem 45 stopni poprawiają przepływ.

Filtracja wody

Najważniejszą funkcją filtra prysznicowego jest oczywiście filtrowanie wody. Parametrem określającym skuteczność filtracji jest stopień filtracji, podawany zwykle w mikronach. Im niższa wartość, tym lepsza filtracja drobnych zanieczyszczeń. Dobry filtr powinien zapewniać stopień filtracji poniżej 100 mikronów.

Ranking 10 najlepszych filtrów prysznicowych

Filtr Hansgrohe Croma Select S Multi Jet

Ten mosiężny filtr prysznicowy premium od niemieckiego producenta zapewnia 5 różnych trybów strumienia wody. Dzięki zastosowaniu technologii AirPower dodaje do wody mikropęcherzyki powietrza, poprawiając jej miękkość. Świetnie filtrowana, miękka woda sprawia, że kąpiel staje się relaksującym doznaniem. Cena filtra to około 600 zł.

Filtr Grohe AquaFin Plus

Bardzo skuteczny filtr z funkcją zapobiegania odkładaniu się kamienia, zapewniający 99% filtrację zanieczyszczeń. Redukuje twardość wody i zmniejsza osadzanie się kamienia na armaturze. Dzięki dużym oczkom ogranicza ryzyko zatykania przy zachowaniu wysokiej skuteczności filtracji. Cena około 500 zł.

Filtr Cersanit Optiflow

Polski filtr prysznicowy z mosiądzu w dobrej cenie około 200 zł. Zapewnia skuteczną filtrację na poziomie 80 mikronów. Można go montować zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej. Świetny stosunek jakości do ceny.

Filtry prysznicowe z funkcją masażu

Relax River KWC Zoa

Ten luksusowy filtr ze stali nierdzewnej ma aż 13 dysz, które tworzą intensywny, odprężający masaż pod prysznicem. Możliwość regulowania kąta strumieni. Masaż na ramionach, plecach i całym ciele bez konieczności montowania dodatkowego panelu masującego.

Cersanit Optiflow Aquamassage

Polski filtr ze zintegrowanymi 6 dyszami masującymi. Masuje plecy, ramiona i kark, relaksując pod prysznicem. Można wybrać różne programy masażu. Wysokiej jakości produkt w przystępnej cenie około 400 zł.

Filtr Hansgrohe Raindance Select

Luksusowy filtr prysznicowy Hansgrohe z 5 dyszami masującymi. Oprócz relaksującego masażu zapewnia też bogaty wybór trybów strumienia wody. Technologia AirPower wzbogaca strumień w mikropęcherzyki powietrza. Cena około 1600 zł.

Filtry prysznicowe z funkcją wodospadu

Filtry prysznicowe - ranking TOP 10 modeli w 2023 roku

Filtr KFA Rubinetterie Easy

Ten niedrogi filtr za około 150 zł pozwala uzyskać efekt naturalnego, odprężającego wodospadu w domowym prysznicu. Ma wbudowaną kaskadę ze stali nierdzewnej, która tworzy miękki, szeroki strumień.

Filtr Cersanit Optiflow Waterfall

Filtr z mosiądzu z 7-calową kaskadą ze stali nierdzewnej, tworzącą efekt wodospadu. Podświetlenie LED dodaje relaksującego nastroju. Bardzo miłe doznanie pod prysznicem w przystępnej cenie około 350 zł.

Filtr Grohe Euphoria

Luksusowy filtr Grohe z kaskadą o szerokości aż 25 cm, która zapewnia spektakularny, szeroki efekt wodospadu w domowym prysznicu. Podświetlenie LED w 7 kolorach do wyboru. Bardzo innowacyjne i stylowe rozwiązanie. Cena około 2700 zł.

Wydajne filtry prysznicowe z dużym przepływem

Filtr KFA Rubinetterie Shower Dream XXL

Ten filtr ma aż 300 dysz, które zapewniają extremalnie obfity strumień wody. Świetnie sprawdzi się w dużych kabinach prysznicowych, gdzie liczy się maksymalna wydajność. 100% filtracji zanieczyszczeń. Cena około 600 zł.

Filtr Damixa Atrio

Duński filtr prysznicowy o nowoczesnym, minimalistycznym designie. Ultraduża 20-centymetrowa głowica zapewnia bardzo obfity strumień wody. Świetna propozycja do dużych kabin z hydromasażem. Cena około 1000 zł.

Filtr Vitra Dall

Luksusowy turecki filtr z mosiądzu z 3/4-calowym przyłączem i wyjątkowo dużą głowicą o średnicy 22 cm. Zapewnia niezwykle obfity, "tropikalny" strumień wody. Idealny do kabin z efektem deszczu. Cena około 1800 zł.

Jak dobrać filtr prysznicowy do typu kabiny i ciśnienia wody

Do kabin z hydromasażem

W kabinach z hydromasażem potrzebny jest filtr o dużej wydajności, który zapewni obfity strumień wody nawet przy jednoczesnej pracy dysz hydromasażu. Dobrze sprawdzą się modele z szerokimi głowicami i dużą ilością dysz.

Do kabin parowych

W kabinach parowych filtr prysznicowy jest narażony na działanie wysokiej temperatury i pary wodnej. Należy wybierać modele odporne na te warunki - najlepsze będą z mosiądzu lub stali nierdzewnej.

Do niskich ciśnień wody

Przy niskim ciśnieniu wody poniżej 2 barów trzeba wybrać filtr o większym przekroju - minimum 1/2 cala. Liczba i rozmiar dysz powinny być ograniczone, aby w pełni wykorzystać niskie ciśnienie.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego filtra prysznicowego to klucz do komfortowych kąpieli pod prysznicem. Filtry różnią się zastosowanymi materiałami, parametrami filtracji oraz dodatkowymi funkcjami takimi jak masaż czy efekt wodospadu. Ranking prezentuje 10 topowych modeli filtrów prysznicowych, które zapewnią satysfakcję podczas codziennej porannej toalety. Wybierz filtr idealnie dopasowany do Twoich potrzeb i Ciśnienia wody w instalacji.

Najczęstsze pytania

Filtr prysznicowy powinno się czyścić regularnie co ok. 3 miesiące. W przypadku bardzo twardej wody lub intensywnego użytkowania może to być konieczne nawet co miesiąc. Zapobiegnie to obniżaniu się wydajności i przepływu wody.

Nie, filtr nie zwiększy ciśnienia wody w instalacji. Może jednak optymalizować przepływ przy niskim ciśnieniu poprzez zastosowanie odpowiedniej konstrukcji dysz.

Nie wpływa bezpośrednio na zużycie wody. Jednak dzięki poprawie jej strumienia może skrócić czas kąpieli, co pośrednio zmniejszy zużycie.

Do wanny z hydromasażem polecany jest filtr o dużej przepustowości wody, najlepiej 1/2 cala, z szeroką głowicą. Dobrze sprawdzą się modele z dużą ilością dysz.

Filtry prysznicowe dostępne są w sklepach z armaturą łazienkową, marketach budowlanych, a także w wyspecjalizowanych sklepach online.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Ranking Paneli Słonecznych Exe Solar 2023
  2. Butelki dla nich - Najlepsze produkty warte uwagi
  3. Wybór krzesełka do karmienia: Jakie zapewni wygodę podczas posiłków?
  4. Ranking fotelików samochodowych 15-36 kg z isofixem w 2024 roku - TOP 8
  5. Wybierz najlepszy żel pod prysznic: przyjemność codziennej pielęgnacji
Autor Edyta Jaworska
Edyta Jaworska

Cześć! Jestem Edyta Jaworska specjalizującą się w tworzeniu rankingów firm, produktów i usług. Dzielę się cennymi recenzjami, poradami i rankingami, aby pomóc użytkownikom dokonywać świadomych wyborów. Odkrywajcie ze mną najlepsze oferty i miejsca!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły